Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
Pažintinė - poilsinė pietų Kroatija 10d.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant kelionę internetu taikoma 1 % nuolaida
Kelionės metu privaloma turėti ES Covid sertifikatą!

1 diena
Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją  su  trumpais  sustojimais  poilsiui.  Nakvynė  viešbutyje.

2 diena
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją, Slovėniją, Kroatiją.  Atvykimas į *Zadarą  ir trumpa pažintis su vienu  didžiausių Dalmatijos regiono ir seniausiu visos Kroatijos miestu, skaičiuojančiu trečiąjį savo gyvavimo  istorijos tūkstantmetį. Mieste išlikę romėnų forumo griuvėsiai, įspūdinga IX šimtmetyje pastatyta Šv. Donato  bažnyčia, penkių šulinių aikštė. Esant galimybei, saulės palydėjimas pakrantėje klausantis unikalių jūros  vargonų.  Kelionė  per  Kroatiją.  Vėlai  vakare  atvykimas  į  Makarskos  kurortą.  Nakvynė  privačiame  sektoriuje.

3-8 dienos
6 poilsio dienos prie Adrijos jūros.  Mėgausitės stebinančiai skaidria žydra jūra ir skaisčios saulės spinduliais, klausysitės tik naktį nurimstančių cikadų ir kvėpuosite pušų ir levandų aromatu dvelkiančiu
tyru kalnų oru.  Jūsų pažinčiai su šalimi siūlome šias nemokamas išvykas: Ekskursija  po  Makarskos  kurortą: uosto promenada su vešlių palmių alėja; miesto centras –  Kačičiaus  aikštė, nuo kurios prasideda vaizdingų gatvelių labirintas. XVIII a. Šv. Morkaus bažnyčia, šalia kurios  šurmuliuoja  turgus;  Pranciškonų  vienuolynas  su  turtingiausiu  pasaulyje  kriauklių  rinkiniu.  Vepric  šventavietė - kroatiškasis Lurdas –  Šv.Mergelės Marijos apsireiškimo vieta. Sutemus čia sužimba šimtai  žvakučių, sustiprinančių ramų šios vietos didingumą.

Išvyka  į  *Trogirą ir  Splitą. Trogiras  -  tipiškas viduramžių miestelis, tačiau neįprastas tuo, kad įsikūręs salelėje,  o su sausuma sujungtas tik nedideliu tiltuku. Kartais dėl šios priežasties Trogiras vadinamas  „Venecijos miniatiūra“. Matysite Šv.Lauryno katedrą –  vieną iš Dalmatijos meno viršūnių, XIV-XV  a.  rotušę, renesansinius Žemyno vartus, gotikinius Čipiko rūmus. Splitas – svarbiausias ir bene judriausias  Dalmatijos miestas, vienas aktyviausių Dalmatijos uostų, tai didelis prekybinis bei kultūrinis centras.  Pažintinė ekskursija:  antikiniai Romos imperatoriaus Diokletiano rūmai su Aukso, Sidabro, Vario ir  Geležies vartais,  Promenada, imperatoriaus  mauzoliejus - dabartinė katedra, baptisterija  – buvusi  Jupiterio šventykla, Tautos aikštė su XVa. rotuše.  Poilsis prie Adrijos jūros arba išvykos už papildomą mokestį  (susirinkus ne mažesnei kaip  20  asmenų grupei):
Vakaro  išvyka  -  **Saulėlydis Biokovo kalnuose.  Vadovo paslaugos ir vakarienė įskaičiuoti.  Biokovo kalnų gamtos parkas aukščiausias ir didžiausias visoje Dalmatijoje. Aukščiausia viršūnė – Šv.Jurgio kalnas 1762  m.  23  km  automobiliui  kylant  vingiuotu   kalnų keliu žavėsitės kalnų didybe, stačiais skardžiais,  akmeninėmis piemenų trobelėmis, vėliau pamažu pėsčiomis kopsite (apie pusvalandį) akmenuotu taku į  Šv.Jurgio kalną, gėrėdamiesi tobulu kraštovaizdžiu. Vaizdas nuo kalno viršūnės leidžia pažvelgti į kerinčio  grožio salas, kurias švelniai glosto Adrijos bangos. Abejojantiems savo fizinėmis galimybėmis ar sveikata,  rekomenduojame į viršūnę nekopti. Vakarėjant  kilsite į dar vieną viršūnę pasidžiaugti dieviško grožio  saulėlydžiu, kai kalnai nusidažo   purpurine  spalva,  o jūroje mirguliuoja saulės rausvi spinduliai.  Po šio  neįtikėtino gamtos spektaklio bus pateikta gardi naminė vakarienė –  ant grotelių kepta mėsa,  naminė  duona, vynas ir rakija. P.S. nepamirškite apsiauti patogia avalyne neslystančiu padu ir šiltai apsirengti –  nusileidus saulei kalnuose vėsu (tiks sportiniai bateliai, storas megztinis ar striukė).    Dienos išvyka  į  legendinį miestą –  tvirtovę  **Dubrovniką, savo grožiu stebinantį net daug mačiusį  keliautoją. Jo senamiestis apjuostas pylimais ir dviejų kilometrų ilgio įspūdingo pločio ir aukščio *siena,  nuo kurios atsiveria jaukus ir tuo pačiu iškilnus viso miesto vaizdas. Siaurutės miesto gatvelės nuves prie  didingų Sponzos ir Kunigaikščio rūmų su miesto globėjo Šv. Blažiejaus bažnyčia, Katedros su Ticiano  Mergelės  Marijos  dangun  ėmimo  paveikslu  ir  eksponatais  turtingų muziejų.  Dubrovnikas  – tikras  architektūros šedevras, dėl išskirtinio savo grožio įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Sakoma,  kad pasaulyje su Dobrovniku gali lygintis nebent Venecija ir Amsterdamas. 

Plaukimas (**kruizas) laivu į Brač ir Hvar salas. Visos dienos išvyka. Pietūs ir vynas įskaičiuoti.   Hvaras –  lyg kokteilis iš dangaus žydrumo įlankų, alyvmedžių giraičių, vynuogių sodų, žalių pinijų miškelių bei svaiginančio rozmarino ir levandos aromato. „Lieknoji gražuolė“ yra maždaug 70km ilgio ir 4-11km  pločio. Virš Hvaro salos saulė šviečia daugiausiai dienų per metus.  Brač  – sniego  baltumo  kalkakmenis,  „Bračo marmuras“, jau nuo Antikos laikų yra nemirtingas salos istorijos liudininkas.  Suklotas į rūmus, jis  apjuosia turtų ir galios centrus: Diokleciano rūmus Splite, Reichstago pastatą Berlyne, amerikiečių  pasididžiavimą –  Baltuosius rūmus, Parlamentą Vienoje bei prabangius rūmus Venecijoje. Tai trečia  pagal dydį ir aukščiausiai iškylanti sala Kroatijoje. Bračo plotas yra 395 km², ilgis apie 40 km, o plotis – 13  km. Išplauksite iš Makarskos kurorto uosto, gėrėdamiesi vaizdingais Biokovo kalnais, atplauksite į Hvaro  salą,  kuri  išsidėsčiusi  vidurio  Dalmatijos  archipelage. Lankysite  vieną  iš  salos  žvejų  gyvenviečių,  pasivaikščiosite jaukiomis, siauromis gatvelėmis. Kroatiškų melodijų lydimi plauksite į Bračo salą. Laivo  įgula,  pavaišins  ką  tik  iškepta  šviežia  žuvimi  bei vynu. Brač  saloje  aplankysite  pietinės  pakrantės  seniausią Bol gyvenvietę. Jos pasididižiavimas Auksinis iškyšulys, kurio smaigalys veikiamas bangų ir vėjo  nuolat  keičia  padėtį.    Pageidaujantys  galės  pasivaikščioti  marmuru  grįsta  promenada  ar  tiesiog  pasimėgauti  maudynėmis  „Auksinio  iškyšulio“  smėlio  paplūdimyje. P.S. Nepamirškite  maudymosi  kostiumėlio, rankšluosčio ir lengvų drabužių nuo vėjo!

Dienos išvyka  į **  Bosniją –  Hercegoviną:  Mostaras  –  Medžugorje.    Vykstant į Mostarą pakeliui  trumpas sustojimas vaizdingame rytietiškame  Počitelj miestelyje. Iš vienos  pusės miestas apjuostas
gynybine siena, iš kitos –  Neretvos upe. Pasivaikščiojimas po miestelį apžiūrint mečetę, ant kalno  stūksančią XVa. vidurio miesto tvirtovę.  Kelionė į Mostarą. Mostaras – tai penktas pagal dydį Bosnijos ir  Hercegovinos miestas, svarbiausias  kultūrinis  Hercegovinos  srities  centras,  turtingos  ir  skaudžios  istorijos liudininkas. Miestas įsikūręs prie Neretvos upės, per kurią XVIa. osmanų nutiestas tiltas sujungė  ne tik abu krantus, bet ir skirtingas kultūras bei religijas. Pažintis su miestu: Pranciškonų bažnyčia,  vienuolynas ir vyskupų rūmai krikščioniškame vakariniame krante, pagrindinė miesto gatvė, buvusi  fronto linija Jugoslavijos karuose, osmaniškojo laikotarpio senamiestis: turkiški namai, Mehmed Paša  mečetė, vingrios prekybinės gatvelės, Neretvos upės ir senojo tilto panorama. Išvykimas į Medžiugorje,  kurioje  1981m. šešiems vaikams apsireiškė šv.Mergelė Marija, ir ši vieta tapo  gausiai lankoma piligrimų  ir turistų.

Dienos išvyka į **Krka ežerų parką, kur nuostabaus grožio skaidraus vandens kriokliai įveikia daugiau nei 17  natūraliai susiformavusių terasų, išsidėsčiusių 400 m ilgio atkarpoje, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei  37m aukščio. Šie kriokliai vadinami gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje. Krka nacionalinis  parkas stebina ne tik vandens stebuklais, čia taip pat gyvena apie 200 rūšių paukščių, miškuose knibžda net  18 rūšių šikšnosparnių. Poilsis gamtoje, maudynės gaivinančiame upės vandenyje.

9 diena
Pusryčiai.  Anksti ryte išvykimas iš Makarskos Rivjeros.  Kelionė per Kroatiją.  Atvykimas į garsų visoje  Europoje  *Plitvicos  ežerų nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kelionė po  krioklių, ežerų, miškų ir paukščių pasaulį. Daugybė upelių ir krioklių čia jungia vienas šalia kito įvairiame aukštyje išsidėsčiusius 16 krištolo skaidrumo ežerų. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi  ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį. Kelionė per  Kroatiją, Slovėniją, Austriją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje(Slovakijoje).

10 diena
Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Čekiją (Slovakiją), Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.
 


Į kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa,
• 2 tarpinės nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
• 7 nakvynės privačiame sektoriuje, kambariai su patogumais,
• kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• miesto  transporto  bilietai,
• ausinukų  nuoma,
• miestų turistiniai  mokesčiai,
• arbatpinigiai,  pietūs, vakarienės,  asmeninės  ir  kitos  nepaminėtos  išlaidos,
• bilietai  į  mokamus  objektus,  papildomos mokamos  ekskursijos,   kurorto mokestis
(suaugusiems – 7 EUR, jaunimui nuo 13 iki 18 m. – 6 EUR, vaikams iki 13 metų – nemokamai),
* MOKAMIEMS OBJEKTAMS  TURĖTI: ~ 50-60  EUR,

**
Mokamos išvykos vyksta susirinkus ne mažesnei kaip 20 asmenų grupei. Sezono metu kaina gali kisti,
7 pusryčiai+vakarienės 99 EUR; vaikui iki 13m. 79 EUR; 7 pusryčiai 59 EUR; vaikui iki 13m. 49 EUR; 7 vakarienės 69 EUR; vaikui iki 13m. 59 EUR,
• Oro kondicionierius kambaryje – esant galimybei tvirtinamas po užsakymo. Priemoka už kambarį - 50 EUR.

Pastabos:
• išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Alytaus ir Lazdijų,
• kelionės programa, ekskursinių objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir bilietų kainos gali keistis,
• kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda,
• oro kondicionierius –  esant galimybei tvirtinamas po užsakymo.
• maitinimas Makarskos kurorte (pusryčiai – švediškas stalas, vakarienė: salotos, sriuba, karštas patiekalas – pasirinktinai iš dviejų).
• kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.