Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
Nepažinta Estija 3 d./2 n.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
Kelionės metu privaloma turėti ES Covid sertifikatą!

 


1 diena: Piusa, Alatskivi,  
Labai anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykimas į Piusa smiltainio olų draustinį. Piusa olos susiformavo čia pradėjus kasti kvarcinį smėlį stiklo gamybai. Lankytojų centre esančiame *muziejuje išgirsite istoriją apie šių olų atsiradimą, filmas supažindins su nepakartojama Estijos gamta. Nuo apžvalgos aikštelės pasimėgausite kolonų formos olų ir įspūdingos smėlio katedros su 6 metrų aukščio kolonomis vaizdu. Toliau vyksime per Setomaa – istorinę etninę teritoriją, kurioje nuo seno gyvena setų tauta. Šiai etninei grupei priklauso apie 13 tūkst. Estijos gyventojų. Aplankoma romantiška *Alatskivi pilis, nutolusi kelis kilometrus nuo ežero. Baltai švytinti pilis laikoma vienu gražiausių neogotikinių pastatų Baltijos šalyse, ji buvo pastatyta pagal Balmoralio pilies Škotijoje pavyzdį. Pilyje lankomas kompozitoriaus Eduardo Tubino muziejus. Nakvynė viešbutyje Estijoje.

2 diena: Rakverė, Valastės krioklys, Kuremae
Pusryčiai. Išvykimas į Rakverę - miestą Šiaurės Estijoje, apie  20 km nutolusį nuo Suomijos įlankos. Įvažiavus į miestą,  mus pasitinka didžiulė tauro skulptūra. Nors Rakverė yra ne Ispanijoje, bet šis tauras – Rakverės miesto simbolis. Tai skulptoriaus T. Kangro kūrinys, kurio aukštis - 3,5 m, o su granitiniu pamatu siekia net 5 metrus. Aplankysime Rakverės Livonijos ordino *pilį, pastatytą XVI a. Ši akmeninė tvirtovė  šiuo metu yra virtusi gyvu muziejumi, kuriame galėsite pamatyti viduramžių riterius, aplankyti senovines dirbtuves, kankinimų kamerą. Tęsiama kelionė per Estiją, sustojant  prie Valastės krioklio, kurio vanduo krenta iš 30 m aukščio nuo Ontikos uolos. Virš krioklio įrengta apžvalgos aikštelė. Ties Suomijos įlanka Ontikos  pakrantė apdovanota  vaizdingomis gamtos panoramomis. Vykstame į Kuremae miestelį garsėjantį rusų stačiatikių *Puhtitsos vienuolynu ir stebuklingu šaltiniu. Puhtitsa vienuolynas yra vienintelis Estijoje ortodoksų vienuolynas, kuriame gali apsilankyti ir turistai, ir maldininkai. 1891 m. čia  buvo įkurtas moterų vienuolynas, kuriame dabar gyvena apie 170 seserų-vienuolių.  Didžiuliam kompleksui priklauso 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra išskirtinio grožio - Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910 m. Ekskursija po vienuolyno valdas. Tęsiama kelionė Peipus ežero pakrante, kurioje nuo XVI a. pabaigos gyvena rusų sentikiai – giliai religingi etninių rusų mažumų palikuonys. Gyvendami uždarai jie iki šiol išlaikė savo papročius, religiją, žemdirbystės būdus. Nakvynė viešbutyje Estijoje.

3 diena: Tartu, Sangastė, kelionė į Lietuvą
Pusryčiai. Atvykstame į Tartu – antrą pagal dydį šalies miestą, prie Emajegio upės. Pasivaikščiojimas po jaukų senamiestį: Rotušės aikštė, fontanai, Šv. Jono bažnyčia ir apžvalgos aikštelės, Tomemegi kalva ir garsioji Toravere observatorija  įspūdingi senosios katedros griuvėsiai, Velnių ir Angelų tiltai, Universitetas, paminklas Švedijos karaliui – Universiteto įkūrėjui Gustavui II Adolfui, aukų akmuo. Išvykimas link Lietuvos, pakeliui – sustojimas Sangastės dvare. Sangastės dvaras buvo pastatytas XIX a. pabaigoje anglų neogotikos stiliaus, raudonų plytų mūrai, apsupti parko. Jos šeimininko Lordo F.G.M. von Berg‘o pageidavimu, pilies visi langai skirtingi. Pilyje buvo 99 kambariai, kadangi tais laikais tik caras galėjo statytis pilis, kuriose daugiau nei 100 kambarių. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare sugrįžimas į Lietuvą.Į kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa,
• 2 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais,
• kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
(*) pažymėti objektai – ~ 29 EUR:
- *Piusa muziejus – ~ 6 EUR,
- *Alatskivi pilis – ~ 8 EUR,
- *Rakverės pilis – ~ 11 EUR (suaugusiems),  ~ 9 EUR (moksleiviams/studentams),
- *Puhtitsos vienuolynas  – ~ 4 EUR,
- kai kurių lankomų vietų vietinių gidų paslaugos – ~ 6 EUR,
• arbatpinigiai, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
• išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio,
• išvykimas iš Klaipėdos, Kryžkalnio – už papildomą mokestį,
• kelionės programa, ekskursinių objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir bilietų kainos gali keistis,
• kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda,
• kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.