Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
XV tarptautinis M. Oginskio festivalis Plungėje – Žagarė 1 d.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida1 diena: Joniškis – Žagarė – Plungė
Išvykimas anksti ryte. Vykstama į Joniškį, kur išlikęs unikalus *dviejų sinagogų kompleksas. Kompleksą sudaro grakščių bei romantiškų formų Baltoji sinagoga, kitaip dar vadinama vasarine, ir kiek griežtesnių konstrukcijų žieminė Raudonoji sinagoga, puikiai atspindinti rūstesnio meto laiko atmosferą. Raudonojoje sinagogoje yra atkurtas ir restauruotas unikalus interjeras – lubų puošyba, sienų tapyba – šventoji skrynia. Atvykimas į Žagarę, žymią ledyno suformuota ilgiausia Lietuvoje dolomitine atodanga. Pasižvalgymas nuo Žvelgaičio piliakalnio ir pasivaikščiojimas Žagarės oaze. Toliau seka pažintis su *Žagarės dvaro ansambliu bei 63 ha teritoriją užimančiu dvaro parku. Anksčiau buvęs apleistas, naujam gyvenimui prikeltas senasis Lietuvos paveldas. Senoji dvarvietė kaip nebyli istorijos liudininkė vėl liudija praėjusių epochų dvasią ir naujai suskamba elegantiškose erdvėse. Restauruojant reprezentacinius Žagarės dvaro rūmus stengtasi išsaugoti tai, kas autentiška, o kas sunyko, buvo pagaminta iš naujo. Ir visa tai atlikta laikantis paveldo restauravimo technologijų. Po daugiau nei 100 metų senojo pastato erdvės vėl stebina grakštumu, įspūdinga architektūros ir gamtinės aplinkos derme. Žagarės dvaro parkas – vienas puošniausių ir architektūriniu požiūriu įdomiausių parkų Lietuvoje. Dvaro parkas 1898 - 1900 m. rekonstruotas ir išplėstas pagal žymaus dendrologo G. F. Kuphaldo projektą. Parke pasodinta daugiau negu 200 želdinių rūšių. Daugiau kaip 100 jų auga ir dabar. Parke iki šiol išlikę daug įvairių kelių, takų, kuriais keliaujant galima pajusti parko didybę ir grožį. Labai ryškus dvaro sodybos akcentas – Žagarės žirgynas, pastatytas apie 1895 - 1900 m., kai buvo plečiamas parkas. Pačios arklidės nedidelės, jos talpino tik dešimt suaugusių žirgų, bei dvidešimt jauniklių, tačiau didžiausi šalia stovintys pastatai – karietinė ir maniežas rodo, koks didžiulis dėmesys buvo skiriamas šiam gamtos kūriniui.
Vykstama į Plungę, kur vyks Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymas. Festivalį atidarys Lietuvos Kamerinis orkestras (F. Mendelssohn, W. A. Mozart).
Prieš 15 metų Plungėje pradėtas rengti tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, siekiant atgaivinti XIX a. Mykolo Oginskio dvare puoselėtas kultūros tradicijas, jau tapo miesto savastimi. Žmonės kasmet laukia rugsėjo, kada galės pasiklausyti mėgstamos akademinės muzikos, atliekamos iškiliausių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų.
Sugrįžimas namo.

Kelionės metu nuvažiuojama  ~760 kmĮ kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) pažymėti objektai – ~5 EUR:
 - *abiejų sinagogų kompleksas Joniškyje  –  ~1 EUR,
 - *Žagarės dvaro ansamblis – ~1 EUR,
 - vietinių gidų paslaugos – ~ 3 EUR.

Pastabos:
• išvykimas iš Vilniaus, Kauno,
• kelionės programa, ekskursinių objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir bilietų kainos gali keistis,
• kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda,
• kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.