Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
Panemunės pilys – didingosios istorijos keliu 1 d.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant kelionę internetu taikoma 2 % nuolaida
Kelionės metu privaloma turėti ES Covid sertifikatą!

 


Kelionė turiningu maršrutu – Panemunės keliu, kurio vienoje pusėje driekiasi vaizdingi Nemuno slėniai, o kitoje – stūksantys didingi piliakalniai. Kelionės metu aplankomi šiame įspūdingame kelyje esantys gamtos, istorijos ir kultūros objektai.

1 diena: Raudondvario dvaras – Vilkija – Seredžius – Veliuona – Raudonės pilis – Panemunės pilis
Pirmoji kelionės stotelė – Nevėžio ir Nemuno santakoje iškilęs Raudondvario dvaro architektūrinis ansamblis, esantis vos už 9 kilometrų nuo Kauno miesto. Šis XVII a. pradžios Lietuvos renesanso paminklas įkurtas Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Teatralizuotos ekskursijos metu supažindinama su Raudondvario dvaro istorija ir iškiliausiais jo valdytojais. Kelionė laiku nuo renesanso iki XX a. pradžios – garsioji Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija ir kaip jie buvo susiję su Raudondvario dvaru. Pažintis su Raudondvario dvarą kultūros ir meno židiniu pavertusių grafų Tiškevičių šeima, jų gyvenimu bei pramogomis, ekscentriškais pomėgiais, vertusiais „per galvą verstis“ dvaro tarnus ir kokie turtai buvo sukaupti dvare. Pasivaikščiojimas po dvaro parką, aplankomas buvęs dvaro žirgynas (dabartinį menų inkubatorių) bei apžiūrimos pilies menės.
Toliau važiuojama Jurbarko plentu Vilkijos link. Lietuviškieji Tatrai – “kalnų miestelis” Vilkija garsėjo kaip bene pirmoji Lietuvos muitinė prie Nemuno. Kiek tolėliau Nemuno – Dubysos santakoje Seredžius, besipuikuojantis XIII a. Palemono piliakalniu, dar vadinamu Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad XIII-XIV a. čia stovėjusi Pieštvės pilis, turėjusi užtikrinti ne tik Nemuno, bet ir Dubysos žemupio gynybą. Ji ilgai atlaikė Kryžiuočių ordino puolimus, nes buvo įrengta patogioje gynybai vietoje. Vis dėlto, 1363 metais pilis kryžiuočių buvo apsupta, jos gynėjams, prisidengus nakties tamsa, pavyko ištrūkti, tačiau likusi tuščia pilis buvo sudeginta. Pravažiuojama Veliuona, kurioje trumpam sustojama prie Gedimino kapo. Neilgai trukus išnyra iš raudonų plytų sumūryta Raudonės pilis, kurią supa parkas su tvenkiniais, alėjomis, didingais ąžuolais. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, vokiečiai atsitraukdami susprogdino didįjį pilies bokštą, o šis virsdamas apgriovė dalį pietinio korpuso. Vėliau pilis buvo pritaikyta vidurinei mokyklai, taip pat buvo atstatyta nuniokota dalis, o turistams lankyti skirtas *bokštas, nuo kurio atsiveria unikalus apylinkių, ypač Nemuno slėnio, reginys. Toliau lankoma daugiau nei 400 metų istoriją skaičiuojanti Panemunės pilis – šiandien renesanso stiliaus rezidencinė pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą.
Sugrįžimas namo.

Kelionės metu nuvažiuojama  ~360 kmĮ kelionės kainą įskaičiuota:
• kelionė turistinės klasės autobusu,
• kelionės vadovo paslaugos,
• ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
(*) pažymėti objektai – ~6 EUR:
 - *Raudondvario dvaras – ~3 EUR,
 - *Raudonės pilies bokštą – ~1 EUR,
 - *Panemunės pilis – ~2 EUR.

Pastabos:
• išvykimas iš Vilniaus, Kauno,
• už mokamus objektus banko kortele atsiskaityti negalėsite, 
• kelionės programa, ekskursinių objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir bilietų kainos gali keistis,
• kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda,
• kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.