Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
SAVAITGALIS ARMĖNIJOJE 4D./3N.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant internetu taikome 4% nuolaidą

1 diena: Vilnius – Jerevanas (2155 km)
Skrydis į Jerevaną. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

2 diena: Jerevanas – Khor Virap (50 km) – Jerevanas
Pusryčiai. Apsilankymas Ararato regione, VII a. įkurtame Khor Virap vienuolyne, kuris yra svarbus Armėnijos religinis centras. Legendos pasakoja, kad vienuolynas įkurtas virš požeminio kalėjimo, kuriame už krikščionybės išpažinimą 13 metų buvo kalintas, Šv. Grigalius Švietėjas, stebuklingai išgydęs Armėnijos karalių Trdatą III. Norėdamas atsidėkoti už įvykdytą stebuklą, karalius pasikrikštijo ir 301 m. apkrikštijo visą Armėniją, kuri tapo pirmąja krikščioniška valstybė pasaulyje. Savo geografine padėtimi Khor Virap yra arčiausiai Ararato kalno, kuriuo gėrėtis, esant geroms oro sąlygoms, gali kiekvienas vienuolyno lankytojas. Sugrįžimas į Jerevaną. Apžvalginė ekskursija po Armėnijos sostinę. Jerevanas - vienas seniausių pasaulio miestų, kuris įkurtas 29 metais anksčiau nei Roma. Šiandien Jerevanas yra didžiausias Armėnijos miestas bei šalies kultūrinis ir ekonominis centras. Ekskursijos metu pamatomos svarbiausios miesto vietos: Respublikos aikštė, parlamentas, kultūrinis – architektūrinis ,,Kaskados“ kompleksas, Operos ir baleto teatras. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Jerevanas – Giumri (130 km) – Harichavank vienuolynas (40 km) – Jerevanas (100 km)
Pusryčiai. Išvyka į Armėnijos kultūros ir architektūros centrą – Giumri. Būtent šiame mieste pirmą kartą viešai parodyta nacionalinė opera Anuš. Aplankomas nacionalinis architektūros muziejus, kuriame supažindinama su miesto istorija, kultūros palikimu. Pasivaikščiojimas senomis miesto, kuris per stebuklą išvengė 1988 m. žemės drebėjimo pasekmių, gatvėmis, lankomas gynybinis miesto kompleksas – Juodoji pilis. Vėliau aplankomas Harichavank vienuolynas – armenų katolikoso vasaros rezidencija. Seniausi vienuolyno statiniai datuojami VII a. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Jerevanas – Garni (30 km) – Gegardas (10 km) – Jerevanas (40 km) – Vilnius (2155 km)
Pusryčiai. Kelionė prie I a. pr. Kr. pastatytos pagoniškos Garni šventyklos, skirtos saulės dievui. 301 m., priėmus krikščionybę, šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Iki šių dienų yra išlikę šalia šventyklos esantys karalių dvaro griuvėsiai bei įspūdingos pirčių mozaikos. Lankomas Azato upės šlaito uolose įkurtas V-XIII a. Gegardo vienuolynas, saugomas UNESCO. Šis vienuolynas laikomas neprilygstamu XIII a. armėnų architektūros pavyzdžiu. Kai kurios komplekso bažnyčios iškaltos aukštose uolose. Dėl savo neįprastos padėties ir subtilios puošybos vienuolynas laikomas itin tinkama vieta ieškoti įkvėpimo ir dvasinio peno. Vėliau, pagal galimybę, dalyvaujama lavašo (tradicinės armėnų duonos) kepimo procese. Tandyre (tradicinė armėniška krosnis) iškepta  duona ragaujama su vietinės gamybos sūriu ir darže užaugintais žalumynais. Sugrįžimas į Jerevaną. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą,
• 3 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais,
• kelionė turistinės klasės autobusu/mikroautobusu,
ekskursijos pagal programą rusų kalba (anglų kalba – pagal galimybę),
• rusakalbio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• tarptautiniai skrydžio bilietai – nuo 110 EUR,
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
minimalus keliaujančių skaičius – 1 asm.,
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims,
• už papildomą priemoką galimas apgyvendinimas aukštesnės kategorijos viešbučiuose.
keliaujama su rusakalbe grupe.

Svarbu:
• reikalingas pasas, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.