Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
SVETINGOJI ARMĖNIJA 8D./7N.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė

Užsakant internetu taikome 2% nuolaidą1 diena: Vilnius – Jerevanas (2155 km)
Skrydis į Jerevaną. Pasitikimas oro uoste. Pervežimas ir apgyvendinimas viešbutyje. Nakvynė viešbutyje Jerevane.

2 diena: Jerevanas – Garni (30 km) – Gegardas (10 km) – Jerevanas (40 km)
Pusryčiai. Kelionė prie I a. pr. Kr. pastatytos pagoniškos Garni šventyklos, skirtos saulės dievui. 301 m. priėmus krikščionybę šventykla neteko savo buvusios reikšmės ir tapo karalių vasaros rezidencija. Iki šių dienų yra išlikę šalia šventyklos esantys karalių dvaro griuvėsiai bei įspūdingos pirčių mozaikos. Po to lankomas Azato upės šlaito uolose įkurtas V-XIII a. Gegardo vienuolynas, saugomas UNESCO. Šis vienuolynas laikomas neprilygstamu XIII a. armėnų architektūros pavyzdžiu. Kai kurios komplekso bažnyčios iškaltos aukštose uolose. Dėl savo neįprastos padėties ir subtilios puošybos vienuolynas laikomas itin tinkama vieta ieškoti įkvėpimo ir dvasinio peno. Vėliau, pagal galimybę, dalyvaujama „lavašo“ (tradicinės armėnų duonos) kepimo procese. „Tandyre“ (tradicinė armėniška krosnis) iškepta duona ragaujama su vietinės gamybos sūriu ir darže užaugintais žalumynais. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena: Jerevanas – Ečmiadzinas (20 km) – Jerevanas (20 km)
Pusryčiai. Išvykimas link Ečmiadzino. Pakeliui aplankoma didinga Ripsime šventykla, kuri pavadinta kankinės palaidotos rūsyje po altoriumi vardu. Už atsisakymą ištekėti už Trdato III ji buvo nukankinta ir nužudyta, o jos žūties vietoje VII a. katolikosas Komitas pastatė šventyklą. Atykimas į Ečmiadziną, dvasinį Armėnijos centrą. Ečmiadzino miestelis vadinamas armėnų Vatikanu, nes ten įsikūrusios pagrindinės bažnytinės struktūros: katedra, pastatyta 303 m., apaštalo rūmai, katolikoso rezidencija, kurijos tarnybos, kunigų seminarija, leidykla, svečių namai. Čia lankomi: IV a. Ečmiadzino katedra, pirmoji katedra senojoje Armėnijoje ir seniausia katedra pasaulyje, Armėnų bažnyčios lobynas, kur saugoma Šventoji ietis – ja romėnų kareivis perdūrė Kristui šoną. Grįžtant į Jerevaną sustojama aplankyti Zvartnoco katedros (VII a.), Armėnijos viduramžių architektūros šedevro, įtraukto į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

4 diena: Jerevanas – Sagmosavankas (35 km) – Amberd (30 km) – Karmravor (35 km) – Ošakan (10 km) – Jerevanas (30 km)
Pusryčiai. Išvykimas aplankyti ant vieno iš gražiausių Armėnijos kanjonų krašto stovintį Sagmosavank vienuolyną. Vienuolynas buvo pastatytas XII – XIII a. ir sudarytas iš keturių pastatų. Per 1988 metų žemės drebėjimą jis buvo stipriai apgriautas, bet nuo 1998 iki 2000 metų ir vėl atstatytas. Toliau lankomas paminklas armėniškai abėcėlei, kuris buvo pastatytas 2005 m., minint 1600 metų abėcėlės atsiradimo jubiliejų. Pakilus į 2300 m aukštį aplankoma rūsčioji Amberd tvirtovė. **Pietų metu galima pasimėgauti BBQ patiekalais. Po pietų lankomasi Karmravor bažnyčioje (VII a.) – vienoje iš mažiausių armėnų bažnyčių. Dienos pabaigai išvyka prie Šv. Mesropo Maštoco, armėnų abėcėlės autoriaus, laidojimo rūsio, esančio Ošakan kaime. Armėniškų raidžių alėja: unikali kiekviena abėcėlės raidė padaryta iš tufo, turtingai papuošta raižyba ir bareljefais. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

5 diena: Jerevanas – Noravank (120 km) – Tatev (150 km) – Karaundž (30 km) – Jerevanas (240 km)
Pusryčiai. Atvykimas į Vajoc Dzor regioną kur lankomas Novarank vienuolyno kompleksas, kurį sudaro trys cerkvės. Žvelgiant į Tatev vienuolyno nuotraukas sunku patikėti, jog tai – ne išmaniomis kompiuterio programomis kurtas atvirukas, o tikras pastatas. Tatev – religinis kompleksas dar IX a. įkurtas ant stataus šlaito, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys aplinkinių kalnų vaizdai. Nors statinys itin nuošalus, į jį patekti nėra sudėtinga – su artimiausiu Halidzoro kaimu šventovę jungia keltuvas, pavadintas „Tatevo sparnais“. Kelionės pabaigoje apsilankoma unikalioje vietovėje. National Geographic įtraukė megalitinį kompleksą Karaundž (223 vertikaliai pastatyti akmenys su kiaurymėmis) į seniausių pasaulio observatorijų sąrašą. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

6 diena: Jerevanas – Sevanas (80 km) – Diližanas (30 km) – Jerevanas (100 km)
Pusryčiai. Išvykimas prie Sevano ežero. Tai pats didžiausias ežeras Kaukazo kalnuose. Telkšo tektoninėje įduboje Armėnijos kalnyne, 1900 m aukštyje virš jūros lygio. Ežerą supa kalnai. Į šiaurę nuo Sevano ežero įsikūręs kurortinis miestas Diližanas, gerai žinomas ne tik savo gamtos grožiu ir švelniu klimatu, bet ir architektūriniais paminklais, Agarcin vienuolyno kompleksu, kurį sudaro trys cerkvės. Sugrįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

7 diena: Jerevanas
Pusryčiai. Ši diena skirta apžvalginei ekskursijai po Armėnijos sostinę – Jerevaną. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, kurio istorija prasideda VIII a. ir tęsiasi iki šių dienų. Įkurtas Ararato kalno papėdėje prie Radzano upės. Šiandien Jerevanas yra didžiausias Armėnijos miestas bei šalies kultūrinis ir ekonominis centras. Ekskursijos metu lankoma: Erebuni muziejus, vietos turgus, kilimų fabrikas, „Ararat“ konjako gamykla bei prekybos centrą „Armėnijos prekybiniai ženklai“. Nakvynė viešbutyje.

8 diena: Jerevanas – Vilnius (2155 km)
Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.


Pasirinkite kelionės datą:


Asmeniui dviviečiame kambaryje     -
Vienvietis kambarys     -
Vaikas iki 12 m. (2 suaug.) -
Kaina trečiam asmeniui -
Draudimas asmenims iki 65 metų -
Asmenims nuo 65 metų draudimas pagal atskirą užklausimą -

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas,
• 7 nakvynės 3* viešbučiuose su pusryčiais pažintinio turo metu,
• kelionė turistinės klasės autobusu/mikroautobusu Armėnijoje,
ekskursijos pagal programą rusų kalba (anglų kalba – pagal galimybę),
rusakalbio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• tarptautiniai skrydžio bilietai,
• ** BBQ pietūs – apie 9 EUR,
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

Pastabos:
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• galimas apgyvendinimas 4* ar 5* viešbučiuose už papildomą priemoką,
• keičiantis paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis,
• lankomų objektų eiliškumas ir laikas gali keistis.