Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
TURKIJA – DIDŽIŲJŲ CIVILIZACIJŲ PĖDSAKAIS 9D./8N.
Užsakyti kelionę Programa ir atmintinė


Užsakant internetu taikome 2% nuolaidą


1 diena : Vilnius – Stambulas (1550 km)
Skrydis į Stambulą. Pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena : Stambulas – Ankara (455 km)
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Stambulą, miestą, išsidėsčiusį dviejuose žemynuose, įkurtą graikų 667 m. pr. Kr. ir buvusį trijų galingų imperijų: Romos, Bizantijos ir Otomanų sostine. Ekskursijos metu aplankoma: Egiptietiškas obeliskas, Hipodromo aikštė; įspūdingoji Mėlynoji mečetė – klasikinis osmanų architektūros pavyzdys, vienintelė mečetė Stambule, turinti šešis minaretus; Topkapi rūmai – buvusi sultonų rezidencija, otomanų imperijos širdis nuo XV iki XIX a. Šiame milžiniškame komplekse – daugybė pastatų, kambarių, kiemelių, sodų, iš terasos atsiveria puikus vaizdas į Bosforo sąsiaurį. Dabar rūmuose įrengtas didžiulis muziejus, kuriame eksponuojamos keramikos, porceliano, ginklų, pranašo Mahometo relikvijų, brangakmenių, juvelyrinių dirbinių ir kitos vertingos kolekcijos. Lankoma Jerebatan vandens saugykla, aprūpindavusi didelį miestą vandeniu ilgus amžius. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. Išvykimas į Turkijos sostinę – Ankarą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena : Ankara – Kapadokija (290 km)
Pusryčiai. Pradedama pažintis su dabartine Turkijos sostine – Ankara. Aplankomas didžiulis pirmojo Turkijos prezidento – M.K. Atatiurko muziejus, kuriame susipažįstama su Turkijos Respublikos kūrimusi, kariniais konfliktais ir kt. Čia taip pat eksponuojama unikali Atatiurko automobilių kolekcija. Aplankomas Anatolijos Civilizacijų muziejus, žymus unikaliais istoriniais eksponatais bei gausia hetitų civilizacijos kolekcija, kurie klestėjo šiame regione apie 2000 m. pr. Kr. Pasivaikščiojimas Ankaros tvirtovės sienomis. Išvykimas į Kapadokiją – vieną iš įspūdingiausių Turkijos regionų, garsėjančiu išskirtiniu kraštovaizdžiu, buvusią senosios hetitų imperijos širdimi. Čia kasmet atvyksta apie 2 mln. turistų iš viso pasaulio. Vakarienė. Pageidaujantiems unikalus *dervišų šokis, turintis labai senas tradicijas, siekiančias XIII a. Nakvynė viešbutyje.

4 diena : Kapadokija
Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su Kapadokija – jos unikalia gamta ir išskirtiniu žmogaus prisitaikymu čia gyventi. Aplankomas Kaymaklio požeminis miestas su daugiaaukščiais tunelių labirintais, gyvenamaisiais namais, koplyčiomis, kapinėmis, šviesos ir vėdinimo angomis. Išvykimas į muziejų po atviru dangumi – Gioreme, kur uolose sukurti unikalaus atsiskyrėliško gyvenimo liudininkai – IX-XIII a. bizantiškos cerkvės, koplyčios ir vienuolynai puošti viduramžių epochos freskomis. Sustojama pasigrožėti kerinčiais Kapadokijos vaizdais. Lankomos keramikos meistrų dirbtuvėlės, kur stebima kaip kuriami unikalūs keramikos dirbiniai bei galima prisidėti prie jų gamybos. Vakarienė. Pageidaujantiems *Turkiška naktis, kurios metu susipažįstama su turkų šokiais, dainomis ir tradicijomis. Nakvynė viešbutyje.

5 diena : Kapadokija – Konija (220 km) – Pamukalė (420 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Koniją – vieną iš seniausių Turkijos gyvenviečių. Aplankomas Mevlanos religinis kompleksas. Šiame senoviniame vienuolyne prieglobstį randa – vienuoliai, poetai ir filosofai. Šis Mevlanos Rumi įkurtas vienuolynas yra sufizmo religijos centras, o šios religijos išpažintojas vadinamas sufijumi arba dervišu. Ši islamo asketinė atšaka kai kuriose šalyse ir regionuose yra paskelbta erezija. Išvykimas į Pamukalę, garsią savo karštųjų šaltinių suformuotomis įspūdingomis karstinėmis terasomis. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena : Pamukalė – Efesas (185 km) – Kušadasis (10 km)
Pusryčiai. Aplankomas antikinis mineralinių vandenų kurortas – Hieropolis, kurį buvo labai pamėgę turtingi romėnai. Miestas buvo sugriautas galingo žemės drebėjimo. Tačiau iki šių dienų yra išlikę: romėnų amfiteatras, Domiciano arka, nekropolis. Pasivaikščiojimas unikaliomis Pamukalės karštųjų versmių suformuotomis terasomis. Pageidaujantiems *maudynės Kleopatros mineralinių vandenų baseine. Išvykimas į Efesą – didžiausią ir geriausiai išlikusį antikinį miestą, kuriame stovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Artemidės šventykla. Ekskursijos Efese metu apžiūrima: viena iš žymiausių antikos laikų – Celso biblioteka, Agora, Hadriano šventykla, VI a. Šv. Jono bazilika, Švč. Mergelės Marijos namas, kur ji praleido paskutinius gyvenimo metus. Išvykimas prie Egėjo jūros esantį kurortą – Kušadasį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena : Kušadasis – Pergamas (190 km) – Asosas (140 km)
Pusryčiai. Išvykimas į Pergamo miestą – buvusį antikinės Pergamo karalystės sostinę, kurio pavadinimas kildinamas iš žodžio „pergamentas“. Ekskursijos metu aplankomi: antikinės bibliotekos griuvėsiai, kurioje pirmą kartą pasaulyje atsirado knygos dabartiniame jų pavidale, iš balto marmuro pastatytos imperatoriaus Trajano šventyklos liekanos, Dzeuso šventyklos altorius, įspūdingame kalno šlaite esantis romėnų teatras, talpinęs 10 tūkst. žiūrovų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena : Asosas – Troja (70 km) – Stambulas (360 km)
Pusryčiai. Aplankomas antikinis Asoso miestas, apžiūrimas antikinis Atėnės amfiteatras ir šventykla. Išvykimas į legendinę Troją. Legendinis Trojos karas – tai vienas iš svarbiausių įvykių senovės Graikijos mitologijoje, trukęs 12 metų. Po šio karo XIII a. pr. Kr. miestas buvo sugriautas. Pasivaikščiojimas legendinio miesto gatvelėmis, apžiūrint kelių šventyklų ir namų liekanas, romėnų amfiteatrą, Trojos arklio kopiją. Prieš Jus atsivers didžiulė lyguma, kurioje vyko pagrindiniai mūšio įvykiai bei įžymioji Achilo ir Hektoro kova. Išvykimas į Čenakalę. Kėlimasis per Dardanelų sąsiaurį, jungiantį Marmuro ir Egėjo jūras ir skiriantį Balkanų ir Mažosios Azijos pusiasalius. Kelionė į Stambulą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

9 diena : Stambulas – Vilnius (1550 km)
Pusryčiai. Laisvas laikas. Pervežimas į Stambulo oro uostą. Skrydis į Lietuvą.


Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
• pervežimas: Atatiurko oro uostas – viešbutis – Atatiurko oro uostas (atskrendant/išskrendant tarp 10.00 – 18.00 val.),
• 8 nakvynės 3–4* viešbučiuose su pusryčiais,
• 7 vakarienės,
• kelionė turistinės klasės autobusu/mikroautobusu,
rusakalbio kelionės vadovo paslaugos,
ekskursijos pagal programą rusų kalba.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
• skrydžio bilietai: nuo 180 EUR,
• (*) pažymėti objektai (apie 70 USD):
- dervišų šokis (apie 30 USD);
- Turkiška naktis (apie 30 USD);
- maudynės Kleopatros baseine (apie10 USD);
• gėrimai vakarienių metu,
• medicininių išlaidų draudimas kelionės metu,
• kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
• arbatpinigiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

PASTABOS:
• ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis,
• vykstama su rusakalbe grupe,
• prie kiekvienos kelionės dienos parašyti
kilometražai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.