Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu

Versalis buvo kuklus kaimelis, kai Liudvikas XIII čia pastatė nedidelę pilį. Liudvikas XIV nusprendė visam laikui persikraustyti iš Paryžiaus į Versalį. Ir nuo 1682 m. iki Prancūzijos revoliucijos, Versalis tapo karalių rezidencija ir politine Prancūzijos sostine.
Versalio rūmai – nuostabus prancūziškojo klasicizmo architektūros paminklas. Įspūdingai atrodo rūmų interjeras: Didieji karaliaus ir karalienės apartamentai (architektas L. Levo, dailininkas Lebrenas); Karalių kapela (architektai Ž. A. Mansaras ir R. de Kotas); Veidrodžių galerija – ilgis 75 m, plotis 10 m, joje yra 17 didelių langų, priešais kuriuos ant sienos kabo 17 tokio pat dydžio veidrodžių; Karo ir Taikos salonai (architektas Ž. A. Mansaras, dailininkas Lebrenas). Šių rūmų interjerą puošia neįkainojami paveikslai, bronzinės ir marmurinės skulptūros, gobelenai, baldai iš brangiausių medžio rūšių ir t.t.
Pro Versalio rūmų langus atsiveria nuostabus vaizdas į parką. Parke valdant Liudvikui XIV buvo pastatytas Didysis Trianonas (architektai Ž. A. Mansaras ir R. de Kotas), o šalia esantį Mažąjį Trianoną sukūrė Ž. A. Gabrielemas (1760 m.).
www.chateauversailles.com