Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
BAIKALO EŽERAS - OLCHONO SALA – PLAUKIMAS IRKUT UPE 12d.

1 diena: Vilnius - Maskva – Irkutskas (5000 km)
Kelionė: Vilnius - Maskva - Irkutskas. *Savarankiškas pervažiavimas tarp oro uostų Maskvoje.

2 diena: Irkutskas – Olchon sala (300 km)
Atvykimas į Irkutską. Pasitikimas oro uoste. Išvykimas link Olchon salos. Pietūs. Keltu keliamasi į Olchon salą. Atvykimas į turistinę bazę Chužir kaimelyje. Laisvas laikas arba pasivaikščiojimas Sarajskij paplūdimiu link Burchan uolos. Vakarienė. Nakvynė.

3 diena: Olchono sala
Pusryčiai. Išvyka į šiaurinėje salos dalyje esantį - Choboj kyšulį. Jos metu vykstama per gražiausias Olchono salos vietas, kur atsiveria nuostabūs vaizdai į Mažają jūrą ir Pajūrio kalnagūbrį. Stepės, smėlėtos kopos, uolėti krantai suteikia šiai salai unikalų žavesį, net nesupranti kur esi ar Mongolijos stepėse, ar Viduržemio jūros pakrantėse. Pietūs, pagaminti ant laužo. Toliau kelionė tęsiama kalnų šlaitais, nedideliais miškeliais ir iškyšuliais. Atvykimas prie šamanų garbinamo, vietinėms tautoms šventu laikomo Choboj kyšulio. Iš čia atsiveria panoraminiai vaizdai į Baikalo kalnagūbrį, Šv. Nosies pusiasalį, Barguzinų įlanką taip pat geru oru galima pamatyti net Uškanų salas. Sugrįžimas į Chužir. Vakarienė. Nakvynė.

4 diena: Olchono sala – Mažosios jūros urvai
Pusryčiai. Šią dieną Jūsų laukia nepamirštama ekskursija į Mažosios jūros urvus. Jūsų laukia pasivaikščiojimas giliomis šachtomis, klaidžiais labirintais, erdviomis salėmis su daugybe stalagtitų, stalagmitų, sniego girliandomis ir skaidriu ledu. Ekskursijos metu aplankomos penki unikalųs Tažerano stepių urvai. Pietūs. Išvykimas į turistinę bazę. Vakarienė. Nakvynė.

5 diena: Pesčanaja įlanka – Baikalo ežeras
Išvykimas į krantinę. Pusryčiai laive. Kruizas Baikalo ežeru į Pesčanaja įlanką. Plaukimo metu gėrimasi į tolį einančiais ir nesibaigiančiais ežero krantais, uolėtomis pakrantėmis, taigos ramybe, vandens platybe. Pietūs. Atvykus pasivaikščiojimas Pesčanaja įlankos pakrantėmis. Išplaukiama link Bolšoje Goloustnoje kaimo. Įsikūrimas kempinge. Vakarienė pagaminta ant laužo. Nakvynė.

6 diena: Baikalo ežeras – žygis link Bolšyje Koty
Pusryčiai. Pradedamas žygis link Bolšyje Koty kaimelio. Žygio metu einama vaizdingomis vietovėmis tarp daugybės urvų, Mažojo ir Didžiojo Kadilio iškyšulių. Pietūs. Toliau žygis tęsiamas link Skriperio kalno, kuris sudarytas iš retų Baikalo regione juros periodo uolienų. Užlipus ant šio kalno atsiveria kerintys vaizdai į Baikalo ežero platybes. 200 m aukštyje virš Baikalo ežero esančiame urve yra aptikti akmens amžiaus žmonių buvimo pėdsakai. Vakarienė. Nakvynė palapinėse.

7 diena: Bolšyje Koty
Pusryčiai. Žygis tęsiamas Baikalo ežero pakrantėmis iki kaimelio Bolšyje Koty. Kaimelis yra atskirtas nuo pasaulio ir čia galima atvykti tik laivu. Kaimo pavadinimas yra kilęs nuo Kotka upelio, kuriame iki 1950 m buvo išplaunamas auksas. Aukso aplink šį kaimelį ankščiau būta daug ir jis yra labai aukštos kokybės. Iki dabar aplinkiniuose miškuose galima rasti aukso išgavimo įrenginių liekanų. Net ir iš pačio Baikalo ežero, Kotkos įtekėjimo vietoje, iš dugno buvo kasamas žvyras ir jame randama aukso. Pietūs. Vakarienė. Nakvynė palapinėse.

8 diena: Bolšyje Koty – Listvianka (25 km) – Talcy (35 km) – Listvianka
Pusryčiai. Laivu išplaukiama į Listvianka miestelį. Pietūs. Išvyka į unikalų architektūrinį - etnografinį muziejų po atviru dangumi - "Talcy". Kuriame susipažįstama su Sibiro gyventojų buitimi. Čia yra pastatyti autentiški Irkutsko apskirties pastatai – cerkvė, kalvė, malūnas, mokykla, valstiečių sodybos. Taip pat čia eksponuojamos evenkų, buriatų, tofalarų jurtos ir jerangai. Ekskursija į Baikalo muziejų – pažintis su Baikalo ežero istorija, gyvūnija, tyrinėjimais. Čia yra vieninteliai akvariumai pasaulyje, kuriuose temperatūra -4 °C. Juose galima stebėti Baikalo ežero povandeninį gyvenimą. Nakvynė.

9 diena: Listvianka – Port Baikalas – Kultuk – Ančuk
Pusryčiai. Ekskursija turistiniu traukiniu "Krugobaikalskyj Ekspres". Ekskursijos metu bus susipažįstama su Baikalo ežeru ir jo istorija. Sustojimai gražiausiose Baikalo ežero pakrantės vietose, apžiūrint kerinčias giliausio pasaulyje ežero panoramas, Baikalo ežerą supančius akmeninius tunelius, arkas, tiltus. Atvykimas į Kultuk kaimelį. Persėdama iš traukinio į autotransportą ir vykstama į Ančuk kaimelį. Vakarienė. Nakvynė palapinėse.

10 diena: Irkut upė
Pusryčiai. Pradedamas plaukimas (raftingas) pripučiamais plaustais Irkut upe. Plaukiama nepaprasto grožio, žmonių negyvenamomis vietovėmis, įveikiant įvairaus sudėtingumo slenksčius. Pietūs. Vakarienė. Nakvynė palapinėse.

11 diena: Irkut upė – Šamanka – Irkutskas
Pusryčiai. Tęsiamas plaukimas (raftingas) pripučiamais plaustais Irkut upe iki Šamanka kaimelio. Pietūs. Atplaukus į Šamanka, pervežimas į Irkutską. Savarankiškas pasivaikščiojimas po miestą. Nakvynė viešbutyje.

12 diena: Irkutskas – Maskva – Vilnius
Pusryčiai. Pervežimas į viešbutį. Kelionė: Irkutskas - Maskva - Vilnius. *Savarankiškas pervažiavimas tarp oro uostų Maskvoje. Sugrįžimas į Vilnių.


Į kelionės kainą įskaičiuota:
• tarptautinių skrydžių bilietai,
• visi pervežimai pagal programą,
• 5 nakvynės turistinėse bazėse/viešbučiuose, 1 nakvynė kempinge, 4 nakvynės palapinėse,
• maitinimas: 10 pusryčių, 9 pietūs, 8 vakarienės,
• ekskursinė programa ir įėjimo bilietai į muziejus,
• turistinio traukinio "Krugobaikalskyj ekspres" bilietai,
• rusiškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• oro uosto mokesčiai ~ 600 Lt,
• Rusijos viza,
• asmeninės išlaidos,
• medicininių išlaidų draudimas,
• miegmaišių ir turistinių kilimėlių nuoma.

Pastabos:
• Minimalus keliautojų skaičius – 2 asm.
• Informacija apie skiepus http://www.saugikelione.lt/
• Ekskursinė programa gali keistis esant nepalankioms oro sąlygoms.
• Kelionės kaina gali keistis pasikeitus aviabilieto kainai bei Rusijos rublio ir lito santykiui.
• Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.