Tel.: +370 620 75224, +370 5 2639813
A. Jakšto g. 13, 01105 Vilnius
Dirbame: I - V nuo 9 - 18 val.
Parašykite mums: info@topturas.lt
Kelionių paieška
Naujienos el. paštu
PERU - VELYKŲ SALA 14d.

1 diena. Skrydis į Limą
Skrydis į Limą. Pasitikimas ir pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Lima – Kusko
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą, skrydis į Kusko, pasitikimas ir pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Ekskursija po Kusko miestą: Saulės šventykla, kurioje senovės inkai švęsdavo savo pagrindinę religinę žiemos saulėgrįžos šventę, Kenko šventykla, Puka-Pukara tvirtovė, vandens šventykla Tambomačai bei architektūrinis kompleksas – Saksaiuman tvirtovė. Vakarienė restorane su folklorine programa. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Kusko – Maču Pikču – Kusko
Pusryčiai. Išvykimas į Maču Pikču – „dingusį inkų miestą“, kurio gyventojai XVIa. paslaptingai išnyko. Miestą 1911 m. atrado amerikiečių tyrinėtojas H. Binghamas ir pavadino ją Maču Pikču, kas kečujų kalba reiškia „senasis kalnas“. Dabar tai UNESCO kultūrinio paveldo objektas. Aplankoma nuostabi citadelė: Centrinė aikštė, Trijų vėjų tvirtovė, apvalūs bokštai, šventasis Saulės laikrodis ir laidojimo vietos. Pietūs. Grįžimas į Kusko. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Kusko
Pusryčiai. Laisva diena. Pageidaujantiems už papildomą mokestį  (~ 205 USD/asm) siūloma ekskursija į Šventą Inkų slėnį aplankant archeologinį Ollantaytambo kompleksą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Kusko – Puno
Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio link Puno. Pakeliui apžiūrimi Rakči (Raqchi) šventyklos, skirtos inkų dievui Virakočai, griuvėsiai, lankoma San Pedro bažnyčia, geriau žinoma kaip Amerikų Siksto koplyčią, Andahuaylillas mieste. Pietūs. Trumpas sustojimas La Raya apžvalgos aikštelėje (4400 m virš jūros lygio) bei prie Pukaro, ankstyvosios inkų kultūros centro. Atvykimas į Puno. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Puno – Titikakos ežeras – Lima
Pusryčiai. Išvykimas prie Titikakos, antro pagal dydį  Pietų Amerikoje, ežero. Lankomos plaukiojančios Uros salos (pintos iš iš nendrių, vadinamų “totora”), kuriose gyvena indėnai, iki šių dienų išsaugoję savo tradicijas, tikėjimą, nacionalinius drabužius. Grįžimas į Puno, ekskursija į Čiulpas Siliustani (senovės laidojimo bokštai). Išvykimas į oro uostą. Skrydis į Limą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Lima
Pusryčiai. Laisva diena Limoje. Pageidaujantiems už papildomą mokestį  siūlomos ekskursijos į Balestas salas ir Naską (~ 650 USD/asm). Nakvynė  viešbutyje.

8 diena. Lima
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Limą: San Francisco vienuolynas ir bažnyčia, Didžioji aikštė, Katedra. Pravažiuojami elitiniai Limos rajonai: Miraflores ir San Isidra, lankomas romantiškas Meilės parkas, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Ramųjį vandenyną. Toliau vykstama į garsųjį Aukso muziejų, kuriame eksponuojama senųjų Peru kultūrų aukso kolekcija: auskarai, pončo-išsiuvinėti aukso siūlais, ritualiniai kardai, taip pat gaminiai iš smaragdo, perlų ir mėlynojo akmens lazurito. Vakare išvykimas į Limos oro uostą.

9 diena. Lima – Velykų sala
Naktinis skrydis Lima – Velykų sala (į kainą neįskaičiuotas). Ryte atvykimas į Velykų salą. Pasitikimas oro uoste ir nuvežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Velykų sala
Pusryčiai. Pažintis su paslaptingomis akmeninėmis moai skulptūromis, išgarsinusiomis Velykų salą. Kokia buvo skulptūrų reikšmė ar paskirtis nėra visiškai aišku, viena iš teorijų, kad moai galėjo simbolizuoti protėvius arba svarbius gyvus asmenis. Ekskursija pradedama Ahu Vaihu Hanga Tee įlankoje, pietinėje salos pakrantėje. Tai dar nerestauruota vieta, kurios griuvėsiai mena tarpusavio karus saloje iki europiečių atėjimo, apžiūrimos aštuonios milžiniškos skulptūros, suvirtusios veidais žemyn. Kelionė tęsiama prie Ahu Akahanga, kaip manoma, pirmojo salos karaliaus Hotu Matua kapavietės griuvėsių. Vykstama prie Rano Raraku ugnikalnio kraterio, vietos kur buvo pagaminta 95% visų moajų Velykų salos statulų (dabar galima rasti 394 skulptūras įvairiose salos vietose). Sustojama prie Ahu Tongariki – didžiausio ir žymiausio saloje 15 moai skulptūrų komplekso. Ši vieta buvo visiškai sunaikinta cunamio 1960 m. ir restauruota 1992-1995m. (Japonijos vyriausybės iniciatyva). Lankomas Anakena paplūdimys, kuriame pasak legendos, karalius Hotu Matua pirmą kartą nusileido ant Velykų salos žemės. Pietūs-piknikas paplūdimyje. Galimybė išsimaudyti. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Velykų sala
Pusryčiai. Ekskursija tęsiama po Ahu Akivi, kur stovi septynios moai skulptūros, vienintelės veidais atgręžtos į vandenyną. Lankomas Ana Te Pahu – vaizdingas lavos urvas. Antroje dienos pusėje vykstama prie archeologinio komplekso Taai, Rano Kao ugnikalnio, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama į visą salą, bei Orongo miesto griuvėsių. Nakvynė viešbutyje.

12 diena. Velykų sala – Lima
Pusryčiai. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Velykų sala – Lima (į kainą neįskaičiuotas). Atvykimas į Limą. Pasitikimas oro uoste ir nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

13 diena. Lima
Pusryčiai. Pervežimas į Limos oro uostą. Skrydis iš Limos.

14 diena. Grįžimas į Lietuvą.

 

Kelionės kaina asmeniui: nuo 11 397 Lt

ŽIŪRĖTI KELIONĖS DATAS IR KAINAS
Į kelionės kainą įskaičiuota:
• tarptautinių  skrydžių bilietai,
• vietinių skrydžių Lima – Kusko, Chuliaka – Lima bilietai,
• pasitikimas oro uoste ir vietiniai pervežimai pagal programą,
• traukinio bilietai Aquas Calientes – Kusko,
• 12 nakvynių pasirinktos kategorijos viešbučiuose su pusryčiais (9 dienos ankstų rytą apgyvendinimas viešbutyje skaičiuojamas kaip nakvynė) – žiūrėti kainyną,
• 11 pusryčių, 3 pietūs, 1 vakarienė,
• rusakalbio kelionės vadovo paslaugos Peru,
• anglakalbio kelionės vadovo paslaugos Velykų saloje,
• įėjimo bilietai į mokamus objektus, išskyrus Velykų saloje į Orongo ir Rano Raraku (~ 63 JAV doleriai, mokama nuvykus vietoje tik grynais ir tik JAV doleriais).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
• skrydžių Lima – Velykų sala – Lima bilietai,
• oro uostų  mokesčiai ~ 1050 Lt,
• išvykimo iš Limos mokesčiai ~ 40 JAV dolerių,
• sveikatos draudimas kelionės metu,
• papildomos ekskursijos, neįtrauktos į kelionės programą,
• arbatpinigiai, gėrimai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos.

Pastabos:
• garantuotas išvykimas esant bent 2 asmenims,
• pageidaujantiems po pažintinės programos už papildomą mokestį užsakome poilsį prie vandenyno šalia Limos,
• informacija apie skiepus http://www.saugikelione.lt/

Svarbu:
• keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis,
• aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami,
• lankomų objektų eiliškumas ir laikas gali keistis.